Jak zareklamować firmę?

Przedsiębiorcy często zastanawiają się jak dobrze wypromować firmę. Jest to bardzo ważne, ponieważ marketing wpływa na ilość pozyskanych klientów. Jak dobrze zareklamować firmę?

Najbardziej popularnym sposobem są ulotki reklamowe. Powinny one zawierać zakres działalności przedsiębiorstwa, adres, numer kontaktowy oraz adres strony www. Aby przykuć uwagę odbiorcy warto użyć kontrastowych barw. Podobnie jest z plakatami reklamowymi. Dobrze jest również umieścić logo firmy w widocznym miejscu, aby zostało w pamięci odbiorcy na dłużej. Ulotki reklamowe oraz plakaty należy rozprowadzać w miejscach największego skupiska potencjalnych klientów, ponieważ wtedy ich skuteczność będzie największa.

 

Reklama Bilboard

Reklama Bilbord

 

Innym sposobem są gadżety reklamowe, takie jak krówki reklamowe, długopisy, notesy, kalendarze. Sporo osób może odmówić przyjęcia ulotki, jednak znacznie mniej ludzi odmówi krówki, długopisu, notesu. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ ulotka jest dla wielu ludzi bezużyteczna, natomiast krówki reklamowe, długopisy, kalendarze z pewnością przydadzą im się w życiu codziennym (chociaż krówka może zostać od razu skonsumowana). Potencjalni klienci używając gadżetów reklamowych firmy utrwalą sobie jej wizerunek, co pomaga w budowaniu marki, a znaleziony w kieszeni papierek po krówce może ich zmotywować do szukania informacji na temat firmy.

 

Cukierki Reklamowe

Cukierki Reklamowe

 

Bardzo ważnym aspektem w dzisiejszych czasach jest budowanie wizerunku firmy w mediach społecznościowych. Tak naprawdę większość osób posiada profil w mediach społecznościowych i śledzi strony odpowiadające swoim zainteresowaniom. Dlatego warto zacząć prowadzić profil jeszcze przed otwarciem działalności. Można na nim zamieszczać informacje o zbliżającym się otwarciu i postępach w jego przygotowywaniu, przygotować promocję na dzień otwarcia, dodawać posty o tematyce zbliżonej do działalności przedsiębiorstwa, organizować cykliczne konkursy i wiele innych. Ciekawą opcją jest też udostępnianie profilu firmy w grupach tematycznych. Oczywiście oprócz profilu w mediach społecznościowych przydatna jest strona internetowa, najlepiej zaprojektowana przez agencję reklamową. Na takiej stronie powinny znajdować się wszystkie informacje o firmie i jej działalności. Warto również przemyśleć (w zależności od zakresu działalności przedsiębiorstwa) sprzedaż internetową. Strona internetowa i profil w mediach społecznościowych są współczesną wizytówką firmy.

 

Długopisy Reklamowe

Długopisy Reklamowe

 

Oczywiście istnieje wiele innych sposobów na promowanie swojej działalności i budowanie marki, takich jak: uczestniczenie w różnych wydarzeniach jako firma i sponsorowanie ich, dodawanie do nagród konkursowych gadżetów reklamowych, udzielanie rabatów stałym klientom, reklama radiowa, reklama na bilbordzie, zwracanie szczególnej uwagi na jakość sprzedawanych produktów/towarów lub wykonywanych usług. To ostatnie jest ważne, ponieważ jednym z najlepszych sposobów na reklamowanie firmy jest marketing szeptany, czyli przekazywanie sobie przez klientów oraz potencjalnych klientów informacji o firmie i jej działalności, co może skłonić lub zniechęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług danego przedsiębiorstwa.

Author: flavio

Share This Post On

3 komentarze
  1. Polecam korzystać z internetu i portali ogłoszeniowych jak również usług reklamowych google itp w dobie internetu to najlepsze metody reklamy

    Post a Reply
  2. Ja korzystam z tradycyjnych ulotek reklamując moją pizzerie i zdaje egzamin

    Post a Reply
  3. sposobów reklamy jest bardzo dużo tylko trzeba mieć na to $

    Post a Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *